All on four tekniği nedir?

All on four tekniği alt ve üst çene dişlerinin sadece 4 implantla desteklendiği bir tekniktir. Bu 4 implant sabit üst ve alt çene diş protezleri için destek mekanizması oluşturmaktadır. All-on-four dental implant prosedürü ile arka implantlar 45 derece açı ile üst çene ön bölgeye kemiğin daha yoğun olduğu bölgeye doğru yerleştirilir. Diğer implant metodlarına göre all-on-four tekniğinde implantın stabilizasyonu için kemiğin aynı yoğunlukta olması beklenmez.

All on four tekniğinin avantajları nelerdir?

Full dişsiz hastalarda, doktor ekibinin laboratuar teknisyeninin ve kullanılan malzemenin tek merkezde hizmete sunulması, full dişsizliğin geçici dişler ile birlikte aynı günde tedavi edilebilmesi, her bir diş eksikliğinin yerine bir implant konulması yerine tüm çene sabit protezi daha az sayıda implant ile restore edebilmek, kemiğin eksik ya da yetersiz olduğu durumlarda kemik greftlemesi yerine bu teknik ile kemik greftlemesi tekniklerine duyulan ihtiyacı azaltmak gibi avantajlardır.

All on four tekniğini kimler uygulayabilir?

Bu tekniği cerrahi alanda eğitim görmüş ve aynı zamanda kozmetiğe ve çene estetiğine hakim Ağız Diş ve Çene cerrahisi uzmanı diş hekimlerinin uygulaması komplikasyon riskini minimalize edecektir.